Gry komputerowe od dawna zalewają rynek. Są jedną z najbardziej popularnych i przystępnych form rozrywki. Mamy do wyboru różne gry, które są podzielone według gatunku, trudności, oraz przeznaczenia wiekowego. Mamy gry na konsole

, gry na PC, gry w które mamy możliwość grać za pomocą przeglądarki online. Każda osoba może dobrać grę do własnych preferencji. Spośród rodzajów gier, możemy wyróżnić gry przygodowe, gdzie gracz wczuwa się w daną postać, i przeżywa razem z nim różne przygody, rozwiązuje zagadki, wypełnia misje, zbiera artefakty. Kolejną grą będzie gra strategiczna, która wymaga od gracza odpowiednio obranej strategii, która pozwoli mu przeżyć oraz stworzyć pewne, silne imperium.

Następna gra, będzie powiązana ze sportem, czyli możemy grać we wszelkie wyścigi lub rajdy samochodowe, możemy również rozgrywać mecze lub turnieje w sieci, z rzeczywistymi ludźmi, albo z komputerem, możemy grać w kosza, w siatkówkę, w tenisa, i w ping – ponga. Rodzajów gier komputerowych jest wiele, pośród nich, oprócz wyżej wymienionych znajdziemy także gry bitewne, odbywające się na polach walki; gry karciane np. pasjans, poker; gry zręcznościowe; gry fabularne; gry edukacyjne (w trakcie grania uczymy się nowych rzeczy, pomagają rozwijać intelekt, a także tego typu gry zmuszają do myślenia i przekazują nam wiedzę dotąd jeszcze nam nie znaną); gry symulacyjne; gry erotyczne. Rozrywka, jakiej dostarczają gry komputerowe sprawia, ze fanów tego typu spędzania wolnego czasu wciąż przybywa. Grają w gry dzieci, młodzież, a nawet dorośli.