Internet dostarcza wszystkim bardzo dużo rozrywki, możemy bowiem za jego pomocą spędzać wieczory na rozmowach ze znajomymi, przyjaciółmi, i nieznajomymi na czatach, czy przez komunikatory albo serwisy. Możemy również grać w różnego rodzaju gry komputerowe.

Możemy także brać udział w konkursach, które odbywają się w sieci internetowej wygrywając nagrody. W ostatnim czasie bardzo popularna rozrywka stały się również zakupy online. W powstałych wirtualnych sklepach możemy przeglądać różnego rodzaju rzeczy, które w przeciągu kilku minut możemy również zamówić, wybierając przy formularzu zamówienia, rodzaj przesyłki i dostawy.

Internet sprawia, że możemy za jego pośrednictwem pracować, możemy się bawić, kupować, zawierać nowe znajomości, sprawdzać informacje, czytać plotki o gwiazdach polskich, jak również zagranicznych, oraz czytać nowinki o nowych badaniach, i technologiach. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest się nam obyć bez Internetu, ponieważ większość rzeczy wykonujemy przez niego. Nie musimy wychodzić z domu, żeby wypełnić zeznanie, przygotować rozliczenia lub wystawić fakturę. Wszystko bowiem może odbywać się za pomocą sieci internetowej albo specjalnego oprogramowania na komputerze. Internet jest wykorzystywany zarówno w firmach, jak również w domach prywatnych do edukacji, do pracy, do pozyskania danych, do przeczytania poczty elektronicznej, do zawierania umów, i prowadzenia telekonferencji. Internet mamy również w urządzeniach multimedialnych, więc możemy korzystać z niego dosłownie wszędzie tam, gdzie się obecnie znajdujemy.