Telewizja jest dobrym kompanem na długie wieczory, Kidy za oknem np. pada śnieg, a my nie mamy ochoty wychodzić w tygodniu z domu. Programów rozrywkowych w tej chwili jest bardzo dużo. Mamy seriale komediowe, filmy komediowe, programy satyryczne, teleturnieje, ukryte kamery, programy muzyczne, programy naukowe, programy publicystyczne, czy programy dla dzieci z bajkami.

Telewizja dostarcza nam bardzo dużą dozę zabawy, śmiechu i rozrywki. Jest nastawiona na to, aby bawić widzów, i sprawiać, ze chętniej będą zasiadali przed telewizory. Niektórzy oglądają telewizję tylko wtedy, kiedy są puszczane premiery filmowe, lub powtórki znakomitych filmów. Inni wola oglądać wszystkie programu dotyczące polityki, kraju i świata.

Nie brak również widzów skupiających się na zabawach w teleturniejach, w których biorą udział tacy sami uczestnicy, jak każdy przeciętny widz przed telewizorem. W takiej sytuacji wczuwając się w postać za ekranu, możemy jeszcze intensywniej przeżywać wszystko to co się dzieje w czasie rzeczywistym lub przeszłym. Transmisje bowiem są nadawane na żywo, bądź nagrywane i puszczane w telewizji w kilka dni po nagraniu, a powtórki mogą być puszczane nawet znacznie później. Programy rozrywkowe są znakomitym rodzajem rozrywki, który nie wymaga od nas wyjścia z domu, możemy bowiem usiąść wygodnie przed telewizorem w fotelu lub na kanapie, i oglądać wszystkie najciekawsze dla nas programy puszczane na antenie. Każdy ma pewne preferencje odnośnie rozrywki, jedni lubią spędzać bardziej intensywnie czas, inni zaś skupiają się na odpoczynku przed TV.