Niekiedy stosują nawet metody dość konktrowersyjne jak chirurgia plastyczna czy botoks. Wstrzykiwanie botoksu stało się pewnego rodzaju modą, która przyszła do nas z zachodu. Każda najmniejsza zmarszczka przez nas ledwo zauważona, może zostać wypełniona botoksem, tak by poprawić wygląd naszej twarzy. Ponadto kto z nas nie słyszał o wstrzykiwaniu sobie botoksu w usta? Co prawda, nie każdego człowieka Bóg obdarzył pięknie wyprofilowanymi, dużymi ustami, ale czy konieczna jest aż taka ingerencja w nasze ciało? Pamiętajmy, że botoks, inaczej zwany botuliną czy też jadem kiełbasianym to bakteryjna egzotoksyna wytwarzana przez bezwzględnie beztlenowe laseczki Clostridium botulinum oraz nielicznych innych przedstawicieli tego rodzaju. Zaś z chemicznego punktu widzenia jest to mieszanina kilku różnych białek.Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy. Przeciwwskazania do stosowania: ciąża, okres karmienia, dzieci poniżej 12 roku życia. Toksyny botulinowej nie należy także stosować u osób nadwrażliwych na składniki preparatu, czy schorzenia skóry. Każda ingerencja w nasze ciało może okazać się dla nas szkodliwa, dlatego stosując nowoczesne metody należy zachować mimo wszystko zdrowy rozsądek i nie przesadzić z zabiegami.

 • Moda i uroda to coś co kobiety interesuje najbardziej. Obecna pora roku, czyli lato to idealny czas na zakupy i wspaniały wygląd. W tym czasie drogie panie starają się wyglądać najładniej. Jak pokazują dane statystyczne kobiety jak i młode dziewczyny wiosną i latem robią najwięcej zakupów w branży kosmetycznej i odzieżowej. Trwające wyprzedaże powodują, że najchętniej kupowana jest tania odzież damska. Jednak wśród ubrań przeważają tanie sukienki, muszą być to bez wątpienia modne sukienki.

  Więcej…
 • Ostatnimi czasy przy urządzaniu wnętrza kreatorzy mody związanej z wystrojem wnętrz, kierują się tym, aby było ono niezbyt skomplikowane. Puste, czyste wnętrza są tym, co jest praktyczne i modne. Dlatego też białe ściany i surowy wystrój są często spotykanymi w gazetach związanych z wystrojem wnętrz, czy trendami, jakie dyktowane są w tej dziedzinie.

  Więcej…
 • Kobieta w dzisiejszym świecie musi być kobietą zadbaną. Aby osiągnąć taki efekt musi stosować wiele metod: zdrowa dieta, ćwiczenia, zabiegi upiększające, wizyty w gabinetach kosmetycznych.

  Więcej…
 • Wśród największych fizyków w dziejach ludzkości, znaleźliby się zapewne: Galileusz, Newton oraz Einstein. Teorię Newtona znamy doskonale ze szkoły, Galileusza nieco mniej, ale zapewne każdy słyszał o jego odkryciach. Nie ma chyba człowieka, który nie słyszałby o Einsteinie, są natomiast setki ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia, czego on dokonał.

  Więcej…